Suppleanter

Suppleanter i Nørrebro Lokaludvalg

Suppleanter for de politisk udpegede medlemmer

Socialdemokratiet
Medlem // Kim Christensen
1. suppleant // Paul Opstrup
2. suppleant // Ikke oplyst endnu

Socialistisk Folkeparti
Medlem // Majbritt Svensson 
1. suppleant // Niels Clemmensen
2. suppleant // Ikke oplyst endnu

Radikale Venstre
Medlem // Morten Pejter Nielsen
1. suppleant // Anders Højsted
2. suppleant // Ikke oplyst endnu  

Enhedslisten
Medlem // Erik Brandt
1. suppleant // Karen Henriksen
2. suppleant // Nikolaj Wiuff Kristensen

Venstre
Medlem // Bjarke Kværnø
1. suppleant // Ikke oplyst endnu
2. suppleant // Ikke oplyst endnu

Det Konservative Folkeparti
Medlem // Ida Malu Ourø Jensen
1. suppleant // Cilie Nathan Herborg
2. suppleant // Lene Enggaard Nielsen

Dansk Folkeparti
Medlem // Jacob Leth Halldorsson
1. suppleant // Ikke oplyst endnu
2. suppleant // Ikke oplyst endnu

Liberal Alliance
Medlem // Kristoffer Brinch Ladefoged
1. suppleant // Asger Emborg
2. suppleant // Ikke oplyst endnu

Alternativet
Medlem // Jonathan Ries
1. suppleant // Jonas Sloth Bach
2. suppleant // Stine Bardeleben Helles

Suppleanter for foreningsrepræsentanterne

Byrum, bolig, gård- og gadelaug:

Medlem // Karen Straarup Møller (Gårdlauget Hothers Plads)
1. suppleant // Gitte Kristensen (A/B Gilbjerggård)
2. suppleant // Gunnar Degnbol (AB Thorsgade 87)

Medlem // Sidsel Høgh Engqvist (Marthahjemmets Forældrebestyrelse)
1. suppleant // Lars Vestergaard Christiansen (FSB Ågården)
2. suppleant // Jens Schelde (AB Nørrebrogade 49 A-E)

Medlem // Katharina Richter (Klovnens Floorballclub)
1. suppleant // Muhammad Aslam (Mjølnerparken, Lejerbo)
2. suppleant // Mariann Horn (AB Lundtoftehus)

Medlem // Jens Villadsen (Miljøpunkt Nørrebro)
1. suppleant // Anders Jørn Jensen (BBR Alderstrøst)
2. suppleant // Tom Manczak (Andelsboligforeningen Stefanshus)

Medlem // Rasmus Riley (KU Jagtvejskarréerne AKB)
1. suppleant // Claus Aarestrup (Afdelingsbestyrelsen Stefansgaard)
2. suppleant // Helle Larsen (AKB Jagtvej Karré 2)

Børn, unge og idræt:

Medlem // Nikolaj Friis-Farsøe (Fritidscenter Ydre Nørrebro (FCYN))
1. suppleant // Åsmund Boye Kverneland (Turning Tables)
2. suppleant // Masti Jutka (Foreningen Alverdens Børn)

Medlem // Brita Fabricius (Fonden Kantara)
1. suppleant // Anastasiya Tchernychora (Stefansgårdens Børnehus)
2. suppleant // Tina Jensen (AH Sport)

Medlem // Flemming Jensen (Nørrebro United)
1. suppleant // Peter Kjøller (Stevnsgade Basketball)
2. suppleant // Anders Budtz-Jørgensen (Bordtennisklubben Baghånden)

Sundhed, ældre og det sociale:

Medlem // Ea Ohlsen Landerholm (Frivilligcenter SR-Bistand)
1. suppleant // Charlotte Mejlshede (Simeon Sankt Johannes sogns menighedspleje)
2. suppleant // Terje Bech (Vi tager gaderne tilbage)

Medlem // Mie Brandstrup (AB Bjerringhus)
1. suppleant // Thomas Fredsø (Foreningen Sjællandsgade Bad)
2. suppleant // Mette Jokumsen (AB Jojo)

Kultur, erhverv og beskæftigelse:

Medlem // Alexander Nicolas Truelsen (Mellemfolkelig Samvirke)
1. suppleant // Jette Ruth Nielsen (Coop – Kvickly Nørrebro)
2. suppleant // Sally Li (Dansk Kinesisk Kultur Forening)

Medlem // Annette Bellaoui (Tavse Stemmer – Missing Voices.dk)
1. suppleant // Brian Lauesen (Fælles om Nørrebro)
2. suppleant // Christian Benedictsen-Nislev (E/F Læssøesgade 19-25)

Medlem // Mogens Petersen (Mind Your Head)
1. suppleant // Bjarne Eskild Jensen (AB Husumgade 27-29)
2. suppleant // Anoir Hassouni (Nørrebro FF)

Medlem // Alexander van Deurs (Ejerforeningen Nørrebrogade 148 / Uffesgade 8-10)
1. suppleant // Viggo Mellerup (AB Kronborg 14-16)
2. suppleant // John Dickov Hansen (Nørrebro Lokalhistorisk Forening og Arkiv)